Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Банківські та фінансові послуги

Національний банк України знизив облікову ставку до 6%

Національний банк України знизив облікову ставку до 6%

Американська торговельна палата в Україні вітає Рішення Правління Національного банку України (НБУ) №397-рш "Про розмір облікової ставки" від 11 червня 2020 року, що знижує облікову ставку до 6% річних. Загалом із початку року облікова ставка зменшилася на 7,5 п.п. і досягла найнижчого рівня за історію незалежної України. Пом’якшення монетарної політики та інші антикризові заходи Національного банку, запроваджені упродовж останніх місяців, підтримають ділову активність в країні.

Зниження ключової ставки до рівня нижче нейтрального свідчить про завершення циклу швидкого пом’якшення монетарної політики. В умовах високого рівня невизначеності подальша монетарна політика Національного банку залежатиме насамперед від глибини падіння споживчого попиту, яке послаблює інфляційний тиск, а з іншого боку – від швидкості відновлення ділової активності на тлі пом’якшення карантину, яке прискорить зростання цін.

Ми вітаємо цей крок, водночас залишається ще низка кроків, які необхідно здійснити для підтримання бізнесу та економіки на етапі поступового згортання карантину. Палата продовжуватиме докладати максимум зусиль для досягнення цих цілей та їхньої ефективної імплементації.