Заява щодо проекту Закону #1049

Заява щодо проекту Закону #1049

Запропонована проектом Закону №1049 торгова націнка є невластивою для ринкової економіки та не відповідає багатьом міжнародним зобов'язанням України. Ми стурбовані законопроектом, який позбавляє компаній права визначати власні ціни, запроваджуючи примусовий розподіл доходів від продажу тютюнових виробів між учасниками ринку.

Законопроектом визначено торгову націнку для оптової та роздрібної торгівлі, зобов’язуючи виробників продавати дистриб'юторам за ціною не вище 80% від максимальної роздрібної ціни.

Ми вітаємо ініціативу Уряду та Президента України, спрямовану на пошук рішення не затверджувати проект Закону №1049. Ми підтримуємо Меморандум, підписаний 12 грудня 2019 року, як позитивний крок до подальшого розвитку чесної та прозорої конкуренції в галузі, боротьби з незаконною торгівлею та ухиленням від сплати податків, а також забезпечення передбачуваності та прозорості.

Американська торговельна палата в Україні закликає Президента Володимира Зеленського не підписувати проект Закону №1049 та повернути його до Верховної Ради. Абзац 2 розділу II Прикінцевих та Перехідних положень повинен бути виключений. Ми закликаємо органи державної влади не допускати погіршення інвестиційної привабливості України та економіки загалом.

Читайте також

Офіційні постачальники послуг