Заява: Проекти Законів України про інтелектуальну власність є позитивним кроком, але потребують подальшого вдосконалення

Заява: Проекти Законів України про інтелектуальну власність є позитивним кроком, але потребують подальшого вдосконалення

Реформування українського законодавства про інтелектуальну власність (ІВ) має вирішальне значення для подальшого економічного розвитку країни. Парламент України проголосував у першому читанні законопроект №2255 щодо створення Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) та законопроекту №2259 щодо реформи патентного законодавства.

Прийняття законопроекту №2255 у першому читанні є позитивним кроком назустріч ефективному управлінню інтелектуальною власністю. Законопроект №2255 дозволить перейти на дворівневу систему захисту ІВ, де формування політики залишається за Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а її імплементація – за НОІВ.

Законопроект №2259 дозволить гармонізувати законодавство України щодо охорони прав на винаходи і корисні моделі із міжнародними стандартами. Експерти компаній-членів Американської торговельної палати в Україні (Палата) підтримують цю ініціативу, разом з тим звертаємо увагу на два моменти, які потребують доопрацювання:

  • В проекті Закону суттєво звужується перелік об’єктів патентування та виключаються з-під охорони ряд важливих для галузі фармацевтики R&D розробок;
  • Норма, що стосується положення «Болар», тобто положення, що дозволяє за певних умов проходження процедури реєстрації генеричного лікарського засобу до моменту припинення патентної охорони лікарського засобy. Експерти компаній-членів Палати вважають, що ця норма потребує доопрацювання з метою убезпечення патентовласників від потенційних порушень та забезпечення балансу патентної охорони та публічного інтересу. Доцільним виглядає встановлення чіткого строку (наприклад, в один рік) - до моменту закінчення дії патенту на лікарський засіб, протягом якого заява на реєстрацію взаємозамінного (генеричного) лікарського засобу може бути подана до Міністерства охорони здоров’я.

Компанії-члени Американської торговельної палати в Україні готові доопрацьовувати законопроект №2259 у рамках діяльності робочої групи між першим та другим читанням, задля успішного завершення реформи у сфері інтелектуальної власності.

Читайте також

Офіційні постачальники послуг