Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Американська торговельна палата в Україні підтримує зниження ставок портових зборів

Американська торговельна палата в Україні підтримує зниження ставок портових зборів

Американська торговельна Палата в Україні продовжує виступати за стабільні, прозорі та справедливі правила ведення бізнесу в морській галузі України. Протягом багатьох років ми активно співпрацювали з Міністерством інфраструктури, Адміністрацією морських портів України та іншими органами державної влади з метою залучення прямих іноземних інвестицій в цю галузь.

Економічна привабливість морських портів та стивідорних компаній значною мірою залежить від розміру ставок портових зборів. Одним зі стратегічних аспектів розвитку морської галузі України є забезпечення її конкурентоспроможності, а також реалізація транзитного потенціалу держави. При формуванні ставок портових зборів мають враховуватися інтереси бізнесу і всієї портової галузі.

Згідно з дослідженням незалежної аналітичної платформи VoxUkraine, за підтримки експертів Всесвітнього банку, 50% знижка портових зборів генерує втрати на рівні 48,4 млн. дол. США. Водночас, це забезпечує додаткові податкові надходження на рівні 167,7 млн. дол. США саме від збільшення прибутковості суб’єктів господарювання, які отримають таку знижку, та сприяє розвитку економіки регіону.

Саме тому, Палата наголошувала та продовжує підтримувати політику щодо зниження ставок портових зборів. Така політика матиме позитивний вплив на економіку України, що призведе до збільшення експортних вантажопотоків та підвищення ВВП України. Зниження Урядом портових тарифів та зборів у 2018 році допомогло розвинути портову галузь та покращити економічну ситуацію.

Офіційні постачальники послуг