Microsoft, IBM, Google і ще тисячі розробників програмного забезпечення у всьому світі постійно пропонують нові технології, аби спростити ведення бізнесу. Чим би не займалась Ваша компанія і скільки б працівників у ній не працювало – програми для фінансового обліку, роботи з персоналом та CRM-системи вам напевно знайомі. Проте, яким чином регулюється питання користування цих програм з точку зору податкового законодавства? Під час семінару ми розповіли про особливості оподаткування програмного забезпечення в Україні та як ігнорування міжнародних конвенції про подвійне оподаткування може коштувати великих витрат.
Зокрема, ми говорили про:
- Операції з програмною продукцією: як правильно трактувати?
- які платежі можна вважати роялті
- які платежі можна вважати платою за поставку
- Застосування міжнародних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування при визначенні статусу платежів за операціями із програмною продукцією
- Питання щодо оподаткування ПДВ певних операцій, серед яких:
- постачання програмної продукції та операції, плата за які не вважається роялті
- постачання програмної продукції, якщо програма передається через мережу Інтернет
- операції з оновлення поставленої програмної продукції
- оподаткування ПДВ послуги з технічної підтримки
- обов'язкові для застосування пільги з ПДВ
- Застосування фінансових різниць при операціях із виплати роялті та ТЦО
Доповідачі:
Ірина Кальницька, адвокат, партнер GOLAW. Ірина очолює практику податкового права, а також практику реструктуризації та врегулювання проблемної заборгованості. Ірина консультує українські та іноземні компанії з питань національного та міжнародного оподаткування, мінімізації податкових ризиків, податкового структурування угод.
Олена Сулима, адвокат, старший юрист GOLAW. Олена надає професійні консультації з питань оподаткування. У фокусі її роботи здійснення аналізу та оцінки податкових аспектів і ризиків угод та діяльності. Олена успішно представляє інтереси клієнтів фірми у податкових та інших контролюючих органах, під час проведення перевірок, під час досудового врегулювання спорів та у спорах різної спеціалізації в судах всіх інстанцій.