Промова Президента Палати Андрія Гундера під час зустрічі бізнес-спільноти з Президентом України Петром Порошенком 15 квітня

Вельмишановний пане Президенте, шановний пане прем’єр-міністре, шановні міністри, народні депутати, представники бізнесу,

The single most powerful tool each one of us has is our voice and our vote. Цитуючи наших колег з найбільшої та найвпливовішої бізнес-асоціації світу Торговельної Палати США – Найпотужнішим інструментом кожного з нас є наш голос. Для громадян України – це голос, який вони віддають на виборах з 1991 року. Для бізнесу – це голос, який ми, Американська торговельна палата в Україні, з 1992 року доносимо до органів державної влади на найвищому рівні. І сьогодні ми робимо це разом з нашими колегами та друзями з EBA та СУП.

Кожного дня, зустрічаючись з інвесторами та компаніями, я чую наскільки важливо для України залучати прямі іноземні інвестиції. Вони є рушієм економіки та основою для сталого економічного зростання.

Я багато подорожую Україною і на власні очі бачу як розвивається бізнес. Нещодавно ми були в Ужгороді на відкритті фабрики великого американського інвестора – компанії Jabil. 3300 людей працюють на заводі, що виробляє популярні кавові машини Nespresso, які експортуються в країни Євросоюзу.

І таких історій успіху чимало – 74% компаній-членів Палати прогнозують зростання свого бізнесу в Україні цього року згідно з даними нашого опитування.

З часів Революції гідності було проведено більше реформ ніж за весь час незалежності України. Цьому сприяв активний діалог між бізнесом і владою – як в Україні, так і поза її межами.

В 2015 році, в Вашингтоні, в Торговельній палаті США навпроти Білого Дому, відбувся Перший Американсько-український бізнес-форум. Віце-президент США виступив із промовою, 13 разів згадавши слово «корупція». Американські партнери та інвестори дали чіткий сигнал, що найважливіше для економіки України – це негайне викорінення корупції.

Як бізнес-асоціація, ми піклуємось як про залучення нових гравців на ринок, так і про повернення тих, хто його залишив. Кілька років тому в Україні були присутні такі великі гравці, як Exxon Mobil, Chevron, Shell Upstream, які з ряду причин були вимушені піти з України. Сьогодні ми є свідками того, що світовий енергетичний гігант відстоює свої права в спорі з державою Україна.

Бізнес хоче бачити Україну безпечною, демократичною та економічно стійкою. Реформи мають продовжуватись.

Передбачуваність, макроекономічна стабільність, верховенство права, викорінення корупції, захищеність інвестицій та майна, справедливі та рівні правила гри. Це ті питання, які є ключовими для бізнесу в Україні, і над якими ми продовжимо активно працювати. Сьогодні тут багато компаній, які піднімуть питання про те, які бар’єри треба прибрати, аби Україна прискорила економічне зростання. Тож, пане Президенте, просимо надати їм можливість задати якомога більше питань – як українською, так і англійською мовами.

Ми налаштовані оптимістично. Починаючи з 1992 року, Американська торговельна палата в Україні має одну головну мету – допомагати компаніям працювати та інвестувати в Україну, а Уряду України – впроваджувати нагальні реформи.

Компанії продовжують вірити в Україну. І сьогодні вони знаходяться у цій залі. Я дякую кожному з Вас.You can rely on us and we will continue fighting for business in Ukraine.