Можливості та виклики енергетичної галузі України: опубліковано друге видання інфографічного довідника «Енергетика України»

Київ, 23 листопада 2018 року

Контент-маркетингове агентство Top Lead за підтримки Американської торговельної палати в Україні та юридичної фірми AEQUO Law Firm, аудиторської компанії Baker Tilly та енергетичної компанії ДТЕК підготувало нове видання інфографічного довідника "Енергетика України".

 

Даний довідник є аналітичним виданням, що представляє комплексні питання функціонування енергетики України – поточний стан енергетики України, потенціал енергетичного сектору та напрямки, які потребують реформування:

Гідроенергетика: розвиток гідроенергетики стримують природні умови. У зв’язку зі зменшенням рівня води у річках спостерігається падіння виробництва, незважаючи на помірне збільшення встановленої потужності.

Вітрова енергетика: найбільший потенціал вітрової енергетики зосереджений в Карпатах. Але технологічна та нормативна складність реалізації проектів у цьому регіоні стримує використання наявного потенціалу.    

Сонячна електрогенерація: найбільш стрімкий сектор відновлюваних джерел енергії в частині збільшення ефективності технологій це сонячна фотовольтаїка. 7% потужності сонячних панелей в Україні розташовані на дахах приватних будинків.

Теплоенергія: сектор централізованого теплопостачання характеризується високою газозалежністю: частка газу складає 71%, а її поступове зменшення відбувається за рахунок менш екологічного вугілля.

Газовидобуток: одними з проблем збільшення газовидобутку були відсутність ефективного ринку геоінформації та видачі спецдозволів. Індустрія сподівається, що із запровадженням низки важливих реформ ситуація суттєво покращиться. Природний потенціал нарощення газовидобутку в Україні присутній, проблеми ж сконцентровані в регуляторній площині та фіскальній політиці.

Нафтопродукти: популярність зрідженого вуглеводневого газу зростає і наближається до обсягів споживання бензинів. Роздрібна реалізація бензинів продовжує втрачати позиції.

«Прозорість, стабільність та передбачуваність – як фіскальної політики, так і галузевого законодавства загалом – є одними з найголовніших умов гри на ринку енергетики. Тож, варто впроваджувати системні регуляторні реформи та реформи оподаткування, закріплювати найважливіші положення у законах, а також створювати комфортні умови для ведення бізнесу – як для компаній, які вже працюють в Україні, так і інвесторів, які розглядають можливість увійти на український ринок», - прокоментувала Віце-президент Американської торговельної палати в Україні Тетяна Прокопчук.

«Довідник "Енергетика України" — це настільна книга для вивчення енергоринку, а також точка входу для іноземних інвесторів. Ми створили довідник з метою пояснити, як працює ринок і які його можливості в зрозумілому і візуально привабливому форматі інфографіки. В цьому році довідник насичений унікальними візуалізаціями. Як приклад — енергобаланс і енергостратегія, такі візуалізації енергоринку створені тільки для декількох країн: США, Великої Британії та Німеччини. Я впевнений, що саме такий формат дозволяє пояснити реформи ринку електроенергії та газу і ефектно представити можливості українського енергоринку для іноземних інвесторів», — повідомляє Станіслав Шум, CEO Top Lead.

«Для забезпечення енергетичної безпеки країни ключовими завданнями є зростання видобутку вуглеводнів із залученням приватних інвестицій та кращих технологій, а також зростання сектору відновлювальної енергетики з конкурентним та збалансованим механізмом підтримки. Для цього впродовж наступних 3-5 років енергосектор потребуватиме близько 6 мільярдів доларів інвестицій та суттєвого вдосконалення сервісів та технічних рішень.  Цей довідник стане робочим інструментом для взаємодії з новими інвесторами, надаючи їм детальну інформацію про розвиток сектору, – зазначив заступник Голови Офісу Національної інвестиційної ради Костянтин Чижик.

 

 


За додатковою інформацією звертайтеся до:

Юліани Чижової, Старшого координатора із зв’язків з громадськістю та пресою Американської торговельної палати в Україні – ychyzhova@chamber.ua