Уряд прийняв постанову щодо лібералізації фітосанітарного контролю за переміщенням товарів

Американська торговельна палата в Україні вітає прийняття постанови КМУ №44 від 31 січня 2018 року (далі - Постанова) щодо оптимізації роботи системи «єдиного вікна» під час митного оформлення.

Зокрема, Постановою покращено державний фітосанітарний контроль за товарами, що переміщуються у дерев'яному пакуванні. Відповідно до Постанови, при імпорті товару такий контроль здійснюється на основі аналізу ризиків. Після експорту товарів митні органи здійснюють такий контроль лише у випадку митного огляду товарів.

Палата вітає той факт, що Уряд прийняв багато пропозицій компаній-членів Палати, спрямованих на лібералізацію фітосанітарного контролю товарів у дерев'яній упаковці. Правильне впровадження цих змін призведе до спрощення ведення бізнесу в Україні, що, таким чином, покращить загальний діловий клімат в країні.

Ми хотіли б подякувати Антону Мельнику, Голові Робочої групи Палати з питань нетарифного регулювання палати, EY, Ігорю Данькову, Співголові Комітету Палати з питань митної політики, EY, та іншим членам Робочої групи, які брали активну участь у цьому процесі.

Експерти Робочої групи Палати продовжують працювати над подальшим вдосконаленням нетарифного регулювання в Україні.