Національний банк України дозволив сплачувати іноземним інвесторам дивіденди за 2013 та попередні роки

Американська торговельна палата в Україні вітає кроки Національного банку України (НБУ) спрямовані на лібералізацію валютного ринку та пом’якшення валютних обмежень, зокрема нещодавнє прийняття Постанови НБУ №112 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410».

Даною Постановою НБУ дозволив сплачувати іноземним інвесторам дивіденди, нараховані не лише за 2014-2016 рр., як було раніше, а й за період до 2013 року. Щомісячний ліміт на такі операції становитиме не більше 2 млн. дол. США, а репатріація дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, відбуватиметься в межах щомісячного ліміту на рівні 5 млн. дол. США на одну юридичну особу. Пом’якшення тимчасових антикризових обмежень, як один із важливих кроків у напрямку валютної лібералізації, допоможе покращити інвестиційний та бізнес-клімат в Україні.

Близько 3 років Палата активно виступає за лібералізацію валютного ринку через постійний діалог з керівництвом відповідальних органів влади, висловлюючи позицію бізнес-спільноти щодо цих питань. Водночас, залишається низка кроків, які необхідно здійснити на шляху досягнення повної лібералізації валютного ринку та зменшення адміністративних обмежень, введених у 2014-2015 рр. І Палата продовжуватиме докладати максимум зусиль для досягнення згаданих кроків та їх ефективну імплементацію.