Міністерство охорони здоров'я пропонує відстрочити набуття чинності Національним переліком основних лікарських засобів до 1 січня 2018 року

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) опублікувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. №333 та від 17 серпня 1998 р. №1303», відповідно до якої першочергове обов'язкове задоволення повної потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку, пропонується ввести в дію 1 січня 2018 року.

За цей час МОЗ розраховує провести підготовку фахівців щодо здійснення розрахунків необхідної потреби в ліках, що входять до Нацпереліку, відповідно до чого у жовтні буде можливо провести розрахунок суми, необхідної для покриття замовлення на препарати, що входять до Нацпереліку, з державого бюджету, і дозволить фахівцям Експертного Комітету з відбору та використання основних лікарських засобів розрахувати можливості розширення Нацпереліку.

Експерти Комітету Палати з питань охорони здоров'я вдячні Міністерству охорони здоров'я України за своєчасне реагування на проблемні аспекти імплементації Національного переліку ще цього року та цілковито підтримують перенесення дати набуття чинності Національним переліком.