Державна фіскальна служба України підтримала пропозиції Палати стосовно вирішення питань із «сірим» імпортом

Державна фіскальна служба України (ДФС) надіслала лист до Міністерства фінансів України разом з проектом Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України», що включив пропозиції Палати щодо вирішення питань із «сірим» імпортом, а саме щодо пільгового ввезення в Україну товарів широкого вжитку, які перевозяться громадянами для продажу в Україні, використовуючи звільнення, передбачене для товарів з вартістю нижче 500 євро.

Ці поправки передбачають особливі умови для пільгового (безподаткового) ввезення громадянами в Україну товарів з вартістю нижче 500 євро. Ці особливі умови включають в себе (1) в’їзд один раз протягом 7 діб та (2) відсутність громадянина в Україні принаймні 48 годин до такого в’їзду. Ці особливі умови не поширюються на громадян, які подорожують повітряним сполученням.

Палата високо цінує ефективне співробітництво з Державною фіскальною службою, яка привело до вищезазначеної ініціативи. Ухвалення цих поправок Верховною Радою України буде першим кроком в боротьбі з «сірим» імпортом товарів в Україну на кордоні.

Ми хотіли б подякувати Івану Шинкаренко, голові Робочої групи Палати з реформування відповідальності за митні правопорушення, ТОВ «ВТС Консалтинг»; Олексію Коропу, ТОВ «ВТС Консалтинг»; Ігорю Данькову, співголові Комітету Палати з питань митної політики, EY; Антону Мельнику, голові Робочої групи Палати з питань зовнішньої торгівлі, EY та іншим членам Комітету Палати з питань митної політики, які активно брали участь у цьому процесі.

Палата буде продовжувати працювати з метою переконання, що проблема буде вирішена належним чином.