Парламент проголосував за продовження закупівель через міжнародні організації на один рік

23 листопада, під час прийняття Державного бюджету на 2019 рік, Парламент проголосував за продовження правової бази 2015 року щодо централізованого аутсорсингу закупівель медикаментів та медичних виробів від Міністерства охорони здоров’я України до міжнародних організацій, а саме ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents.

Через проблеми з державними закупівлями лікарських засобів у 2014 році Міністерство охорони здоров’я України делегувало закупівлю ліків ПРООН, ЮНІСЕФ та Crown Agents. Це рішення було підтверджене законом про передання закупівель лікарських засобів та медичних виробів міжнародним організаціям з 2015 року із терміном дії до 31 березня 2019 року.

Згідно з законом, закупівлі через міжнародні організації продовжуються на один рік – до 31 березня 2020 року.

Варто зазначити, що 25 жовтня 2018 року Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало державне підприємство «Медичні закупівлі України». Дане підприємство забезпечить подальший розвиток реформи медичних закупівель та створення Центральної закупівельної агенції. У 2019-2020 роках підприємство розпочне пілотні проекти з закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за рахунок Глобального фонду, а пізніше – виконуватиме функції Центральної закупівельної агенції.

Палата вітає прийняття законопроекту та очікує на його підписання Президентом України найближчим часом.