Які книжки читають президенти

У рамках проекту Mind Рейтинг книг з економіки Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні, член Національної ради реформ при президентові України та скарбник виконавчого комітету Європейської ради Американських торговельних палат, поділився власним списком прочитаних останнім часом книг переважно історичної тематики, які справили на нього найбільше враження.

 

  • «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду», Сергій Плохій

Оригінальна назва: The Man with the Poison Gun

Книга професора Гарвардського університету Сергія Плохія розповідає про вбивство лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери – це одне з найгучніших убивств часів Холодної війни, у центрі якої опиняється Україна.

Книга не тільки відкриває важливу сторінку в історії України. Автор із захватом викладає події, знайомлячи читача з культурною та політичною атмосферою тих часів. Безсумнівно, ця праця варта уваги читачів.

  • «Пообіцяй мені, батько. Рік надії, труднощів і мети», Джо Байден

Оригінальна назва: Promise Me, Dad: A Year of Hope, Hardship, and Purpose

Книга, яку досить важко описати словами. Однак, прочитавши її, ви обов’язково знайдете для неї почесне місце у вашій бібліотеці.

Мемуари незламної та сильної духом людини, 47-го віце-президента США Джо Байдена, які описують найважчий рік у його житті та кар’єрі. Це гостра, повчальна та зворушлива розповідь про жорстокі реалії хвороби, яка вразила старшого сина Байдена, і мала вплив на всю його сім’ю.

12 місяців пошуків балансу між роботою та особистим життям, виконанням обов’язків перед країною та власною родиною. Рік тріумфів, досягнень і нестримного болю.

Мемуари написані з гостротою та безпосередністю. Джо Байден змушує читачів відчути кожну мить, буквально пережити важкі часи, коли він не знаходив у собі сил рухатися вперед, а також дні надії, коли він розумів, що не має права зупинятися.

Важливе місце у книзі відведено й Україні. Байден у деталях описує кожен із шести візитів до Києва, анексію Криму та події на Донбасі, співпрацю з Петром Порошенком та Арсенієм Яценюком. Майже в кінці своєї книги Байден пише: «Може знадобитися покоління чи декілька для того, аби зрозуміти, чи справді Революція Гідності в Україні була успішною» (“It might take a generation or more to know if the Revolution of Dignity in Ukraine had truly succeeded”).

  • «Шпигун серед друзів: Кім Філбі і Велика зрада», Бен Макінтайр

Оригінальна назва: A Spy Among Friends: Kim Philby and the Great Betrayal

Неперевершена шпигунська історія від британського письменника-історика Бена Макінтайра. Розслідування засноване на неопублікованих архівних матеріалах і знайомить нас з одним із найзнаменитіших шпигунів ХХ століття – Кімом Філбі.

Захоплююча розповідь про шпигуна, що стояв поміж двох могутніх держав – США та Великобританії. Напружена історія, в якій міцна чоловіча дружба і традиційна англійська відданість поєднуються з державною та людською зрадою.

Колоритні персонажі Ніколаса Елліотта з МІ-6 і Джеймса Енглтона з ЦРУ вивертають назовні світ розвідувальних служб, сповнених таємниць, інтриг та зради.

Книга читається на одному диханні та залишає приємний післясмак.

  • «Змова: Як Росія допомогла Трампу виграти Білий дім», Люк Хардінг

Оригінальна назва: Collusion: How Russia Helped Trump to Win the White House

Бестселер №1 за версією The New York Times, який не має залишитися поза увагою. Книга відкриває завісу найбільш гучного політичного скандалу сучасної епохи.

У «Змові» розкривається справжня природа десятирічних відносин президента Сполучених Штатів та Росії. Основою для книги послужили оригінальні документи, власні розслідування Люка Хардінга, а також досьє на екс-розвідника секретної служби МІ-6 Крістофера Стіла.

Гроші, угоди, таємниці, хакерство, шпигунство, широко відомі імена – ось що знаходиш майже на кожній сторінці. Завдяки великій майстерності Хардінга як письменника у книзі, безперечно, є перчинка – розповідь водночас гостра, розважальна та вельми детальна.

  • «Ворота Європи: Історія України», Сергій Плохій

Оригінальна назва: The Gates of Europe: A History of Ukraine

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти наше сьогодення, і тим паче, творити майбутнє. Історія повторюється і водночас завжди різна.

400 сторінок, 2500 років – історія України від часів Геродота до анексії Криму. «Ворота Європи» – це не черговий історичний опис, це книга, що спонукає до роздумів про процес формування та становлення національної ідентичності України.

Сергій Плохій демонструє, як численні сили постійно, але в різних конфігураціях перекроюють карту України, тим самим показуючи нам, чому ми зараз знаходимося там, де ми є.

  • «Східно-західна вулиця», Філіп Сендс

Оригінальна назва: East West Street

Міжнародне право з українським присмаком. Автор книги – Філіп Сендс, відомий правник з українським корінням, професор права, директор Центру міжнародних судів і трибуналів.

Автор розпочинає книгу із дослідження історії свого діда Леона, і плавно переходить до опису життя та роботи видатних львівських юристів Херша Лаутерпахта і Рафала Лемкіна. Саме вони заклали основи міжнародного права, створивши концепт «геноциду» та «злочину проти людяності».

«Східно-західна вулиця» – це подорож між минулим та сьогоденням. Кілька історій переплітаються воєдино, утворюючи водночас складний історичний детектив та трилер.

Ця книга зацікавить не тільки юристів, а й усіх тих, хто прагне глибше зазирнути в історію українського народу.

Джерело: https://mind.ua/openmind/20182404-yaki-knizhki-chitayut-prezidenti