Заява президента Американської торговельної палати з приводу корупції та політичної кризи в Україні, виголошена у британському парламенті у Вестмінстері 8 лютого, 2016 року

8 лютого президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер виголосив промову «Боротьба з корупцією та ведення бізнесу в Україні» у будівлі Порткуліс Хауу Вестмінстері, де він зробив наступну заяву. 

Політична криза, викликана заявою про відставку Міністра економічного розвиту та торгівлі Айвараса Абромавічуса, - несе, водночас, і загрозу, і нові можливості для України. Міжнародний та український бізнес, який працює законно і прозоро, об’єднаний Американською торговельною палатою, закликає керівництво держави та політичних гравців скористатися цією можливістю, щоб перезавантажити процес реформування й вдихнути у нього нове життя. 

Корупція не повинна залишатися безкарною та блокувати процес введення вкрай необхідних реформ саме тоді, коли ми вже бачимо перші ознаки макроекономічної стабілізації.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України під керівництвом Айвараса Абромавічуса було одним із найбільш відкритих для діалогу з бізнесом та націленим на подальший розвиток процесу реформ. Також, саме їм вдалося ввести багато ініціатив, що мали позитивний вплив та бізнес-середовище. Бізнес-спільнота відкрита для подальшої співпраці з Коаліцією та реформаторами в уряді, що націлені на створення якісно нової структури, яка базуватиметься на довірі, прозорості та загальному прагненні до світлого й кращого майбутнього України. 

Ми закликаємо Президента України, Верховну Раду та Кабінет Міністрів України об’єднатися й засудити прояви корупції. Ми впевнені, що реформи необхідно довірити професійному технократичному урядові, який користується довірою бізнесу, громадянського суспільства і міжнародної спільноти. Тільки чіткі злагоджені дії української влади можуть допомогти Україні запобігти подальшій дестабілізації ситуації та закласти фундамент для подальшого впровадження реформ та послати позитивний сигнал міжнародним інвесторам.