Наталія Яресько представила бачення Міністерства фінансів щодо ключових аспектів реформування сфери публічних фінансів

12 лютого 2015 - Міністр фінансів Наталія Енн Яресько провела зустріч із провідними вітчизняними та іноземними інвесторами – членами Американської торгівельної палати в Україні. Пані Яресько представила бачення Міністерства щодо ключових напрямів реформування системи публічних фінансів, податкової політики та розвитку митної справи, а також кроків спрямованих на підвищення інвестиційної привабливості країни у 2015 році у контексті результатів перемовин нашої держави із Міжнародним валютним фондом.

Представники Американської торгівельної палати звернулися до пані Яресько із низкою пропозицій, серед яких, зокрема, продовження діалогу спрямованого на впровадження стабільних та передбачуваних правил у сфері оподаткування Американська торгівельна палата запропонувала зосередити спільні зусилля інвесторів та держави задля вироблення справедливих правил застосування рентної плати за користування надрами. На думку експертів Палати, підвищення ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного та залізної руди вже змусило компанії зупинити діючі програми геологічного вивчення, а їх подальше застосування зробить нові проекти неможливими, що в довгостроковій перспективі призведе до відтоку інвестицій та, відповідно, зниження обсягів газу власного видобутку.

У ході зустрічі пані Яресько відзначила, що серед пріоритетів роботи є забезпечення стабільності банківського сектору, усунення корупції в сфері публічних фінансів, а також проведення пенсійної реформи, реформи податкового адміністрування та митної справи до кінця 2015 року.

«Я хочу запевнити вас, що сьогодні Україна має найбільш реформо-орієнтованого Президента, Прем'єр-міністра, та Уряд за усі роки незалежності. І ми запрошуємо бізнес пройти цей шлях реформ разом з нами», - відзначила пані Яресько.

У свою чергу в.о. Президента Американської торгівельної палати Тарас Качка висловив сподівання на продовження активної співпраці бізнес-спільноти із владою над реформуванням податкової системи у 2015 році: «Американська торгівельна палата погоджується, що реформа податкового адміністрування є ключовим елементом побудови цивілізованої податкової системи і успіх економічних нововведень значною мірою залежатиме від ефективності та прозорості роботи податкових органів. Палата готова максимально підтримати Міністерство в роботі над реформою податкового адміністрування і готова докласти усіх зусиль, щоб нові правила були зручні для бізнесу і стали запорукою інвестиційної привабливості».