Грузинські реформатори ставлять боротьбу з корупцією в Україні на перше місце

25 лютого 2015 - Давид Сакварелідзе, Перший заступник Генерального Прокурора України, Гія Гецадзе, Перший заступник Міністра юстиції України та Георгій Вашадзе, Член парламенту Грузії та екс-міністр юстиції Грузії зустрілися з представниками бізнесу на круглому столі «Реформування системи правоохоронних органів», що був ініційований Американською торгівельною палатою в Україні.

Гія Гецадзе назвав першочерговим завданням реформи Міністерства юстиції мінімізацію корупції у сфері виконання судових рішень: «З цією метою державні виконавці будуть отримувати бонуси за відмінну роботу. Хто більше працює – той більше отримує». Крім того, за словами пана Гецадзе, Міністерство планує  створити інститут приватних виконавців судових рішень у цивільних справах, даючи бізнесу можливість обирати. Очікується, що така конкуренція також поліпшить якість державних послуг.

Основною ідеєю реформи прокуратури Давид Сакварелідзе назвав зміну системи найму фахівців. «Проблема прокуратури лежить не в законодавчому полі, а радше є проблемою неправильного менеджменту. Ми хочемо дати можливість натхненним молодим спеціалістам чесним шляхом прийти в прокуратуру та направити свій ентузіазм на відбудову держави», - наголосив пан Сакварелідзе. 

Георгій Вашадзе, який працював в групі Міністерства юстиції України з питань створення Антикорупційного бюро, розповів про розробку детального плану роботи Бюро. «План, який ми вже презентували нашим партнерам – в Парламенті та громадському секторі – включає в себе 9 напрямків: починаючи з організаційних питань, процедури відбору кадрів і закінчуючи слідчими процедурами, та питаннями інформаційної безпеки. Ми сторивили так звану MVP (Minimum Viable Product) модель, яка повинна буде запрацювати в перший день, коли буде призначено Голову Бюро. Ми також заздалегідь готуємо установчі документи, які можна буде одразу підписати і не витрачати час на бюрократію. Ми прописали напрямки, в яких Бюро буде потребувати фінансової допомоги від міжнародних донорів – починаючи від закупівлі обладнання в офіс і закінчуючи тренуванням Найближчим часом ми передамо технічне завдання нашим партнерам, Нарешті ми хочемо створити для Бюро прехідну слідчу групу, яка могла б одразу починати розслідування як тільки Бюро розпочне роботу. Ми хотіли б включити туди 70 слідчих, та продумати критерії, як відбирати дійсно високопрофесійних спеціалістів до цієї групи», -відзначив пан Вашадзе.