Інвестори, експерти та представники Нацбанку в пошуку нових підходів до макроекономічної стабільності

2 квітня 2015, Київ – Україні критично необхідно здійснити податкову, митну та судову реформи. Про це зазначив Дмитро Сологуб, заступник голови Національного банку України в ході дискусії на тему «Макроекономічний огляд та прогнозування для України», організованої Американською торгівельною палатою в Україні спільно з Форумом провідних міжнародних фінансових інститутів (FLIFI). Він підкреслив, що наразі Нацбанк докладає значних зусиль для очищення банківської системи від «кишенькових» банків, а введені регулятором адміністративні та монетарні заходи необхідні для стабілізації банківської системи. За його словами, Нацбанк готовий до лібералізації фінансового ринку та повноціннного таргетування інфляції, як тільки ситуація у країні буде стабілізована.

Дмитро Сологуб пояснив, що в 2014-2015 роках дефіцит поточного рахунку платіжного балансу країни був скорочений через девальвацію національної валюти, в той же час рахунок капіталу і фінансових операцій скоротився через скорочення прямих інвестицій. «Зниження заробітної плати та девальвація національної валюти, на жаль, не стимулюють економіку України в цілому, оскільки не відбувається процесу імпортозаміщення. Для підвищення конкурентоспроможності експортерів нашій економіці як і раніше необхідні приватні інвестиції, потік яких в даний час залежить від загроз безпеки, бізнес-клімату та довіри до Української Держави», - сказав Дмитро Сологуб.

Шевкі Аджунер, Директор Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в Україні та Заступник голови Ради Директорів Палати закликав інвесторів розробити заходи, що можуть додати ліквідності українській економіці, в іншому випадку економічна криза може загостритись. «Інституційні перетворення в Україні та зроблені зусилля по створенняю прозорої системи управління поки що не перетворені в інвестиції».

В ході дискусії також відбулась презентація експертних думок та аналітичних даних щодо основних макроекономічних показників та прогнозів для України, Росії, країн ЄС та Китаю. Зокрема, Дмитро Гвіндадзе, провідний економіст по Східній Європі та Кавказу Європейського Банку Реконструкції та Розвитку зазначив, що «грошові перекази до країн Євразійського економічного союзу і Центральної Азії знижуються дуже швидкими темпами, і більшість валют виявилися під тиском від знецінення російського рубля». Олександр Вальчишен, керівник аналітичного підрозділу групи «Інвестиційний капітал Україна» представив аналіз ключових економічних показників України та деяких глобальних тенденцій в економіці.