Зрушили з місця у вирішенні однієї з болючих для бізнесу податкових проблем

Члени Американської торговельної палати в Україні вітають кроки Міністерства фінансів назустріч бізнесу у вирішенні проблеми стосовно урегулювання заліку переплат з податку на прибуток підприємств, які виникли у зв’язку зі сплатою авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів у 2013 і 2014 роках.

Згідно з наказом Міністерства фінансів України №651, облік податку на прибуток та авансового внеску з цього податку буде здійснюватися за одним кодом бюджетної класифікації. Цей крок дозволить бізнесу зарахувати сплачені наперед податки під час сплати своїх наступних податкових зобов’язань. Прийняття цього рішення є важливим першочерговим кроком задля урегулювання заліку переплат з податку на прибуток підприємств, які виникли у зв’язку зі сплатою зазначених авансових внесків.

Таке рішення, з одного боку, не створює навантаження на державний бюджет України, оскільки сума переплачених податків буде використовуватися для взаємозаліку майбутніх податкових зобов’язань поступово. З іншого боку, це дозволить уникнути подальших випадків надмірної сплати податку на прибуток підприємств та створить можливості для відновлення необхідного рівня оборотних коштів компаній та підприємств.

Американська торговельна палата в Україні продовжує співпрацю з Міністерством фінансів України та Державною фіскальною службою України задля реалізації інших пунктів плану дій, який було спільно підготовлено для повного вирішення вказаної проблеми.

У свою чергу, бізнес-спільнота буде й надалі вести активний діалог з Урядом і Верховною Радою з реформування податкового законодавства, що сприятиме як розвитку бізнесу в Україні, так і стабільності податкових надходжень до державного бюджету.