"ДФУ Агро" заявляє про можливий збиток $ 100-300 тис. через земельний конфлікт із "Городок-Агро"

ТОВ "ДФУ Агро" (с. Грозине, Житомирської обл., належить данській Berry Farm) заявило про можливий збиток до 300 тис.доларів США в разі втрати врожаю через земельний конфлікт із ТОВ "Городок-Агро".

Про це повідомив директор "ДФУ Агро" Вадим Шестаков на прес-конференції у вівторок 02 липня 2019 у м. Київ.

За його словами, компанія з 2014 року обробляє 1,2 тис. га землі в Житомирській області на підставі договору з сільрадами про управління спадщиною. У листопаді 2018 року ТОВ "Городок-Агро" орендувало кілька ділянок землі, в тому числі 250 га, які перебували в користуванні ТОВ "ДФУ Агро". До 2018 року оформити це було неможливим через специфіку законодавства. Дана ділянка "ДФУ Агро" засіяло озимим ріпаком та житом в серпні-вересні 2018 року, тобто ДО передачі його в оренду ТОВ "Городок-Агро". Тепер "Городок-Агро" претендує на урожай з даної ділянки.

"Ми запропонували компанії аналогічний за площею ділянку (250 га) зкультивованих земель, однак вони в ультимативній формі запропонували нам продати решту наші землі на даних територіях. У травні 2019 роки ми звернулися в антирейдерський комітет. У червні 2019 року більшість учасників комітету висловили думку, що ТОВ "Городок Агро" не має права на урожай, проте має право на компенсацію ", - розповів директор ТОВ" ДФУ Агро "Вадим Шестаков. Він також зазначив, що "ДФУ Агро" згодна з компенсацією, однак домовитися про умови компенсації поки не вдалося.

"Наші збитки в разі збирання врожаю нашим опонентом складуть $ 100-300 тис. Ми готові зібрати урожай і передати на відповідальне зберігання третій стороні до рішення суду", - сказав Вадим Шестаков.

"Ми закликаємо всіх поділитися нашою ситуацією, щоб створити громадський галас в засобах масової інформації. Ми готові до відкритого діалогу для вирішення спору в правовому полі. Ми хочемо захистити свої права на власність та довести, що Україна продовжує свій європейський шлях і робить реальні кроки до прозорості, демократії і верховенства закону. Адже втрата врожаю - це не тільки збитки нашої компанії, а й втрата довіри, впевненості та інвестиційної привабливості України", - також зазначив директор ТОВ «ДФУ Агро».

ТОВ «ДФУ Агро» вже отримала підтримку з боку Житомирської ОДА, ОДА, ACC, EBA, данського посольства, Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються (IFU) державного фонду Данії, а також з боку Житомирської Національної Поліції.

03 липня 2019 року відбулося друге засідання антирейдерського комітету у Житомирській ОДА, на якому було прийнято рішення, що врожай належить ТОВ «ДФУ Агро». Питання компенсації сторони мають вирішити в суді. Протокол буде опубліковано згодом. Збір врожаю відбуватиметься публічно та відкрито, фіксуючи обсяг та інформуючи поліцію та громадськість.

Проте й досі немає впевненості в тому, що ТОВ «ДФУ Агро» зможе зібрати врожай через постійні погрози з боку представників ТОВ «Городок Агро».

Для довідки:

ТОВ "ДФУ Агро" та ТОВ "Дан-Фарм Україна» є власністю данської компанії Berry Farm, - одного з найбільших свинарських підприємств в Україні. Статутний капітал ТОВ "ДФУ Агро" - 63,7 млн ​​грн.

Як повідомлялося раніше, ТОВ "Дан-Фарм Україна" заявляла про плани введення в експлуатацію свинокомплексу по відгодівлі на 25 тис. голів в Коростенському районі Житомирської області на початку 2017 року. Загальна вартість проекту оцінювалася приблизно в 12 млн євро. Наразі будівництво свинокомплексу триває.

ТОВ "Городок-Агро" зареєстровано в січні 2018 року. Його власником вказано Олексій Лузан. Статутний капітал - 15 тис. грн.