Зустріч зі Станіславом Шевчуком, Головою Конституційного суду України

demo4 червня члени Палати мали змогу зустрітись із Станіславом Шевчуком, Головою Конституційного суду України та обговорити актуальні питання конституційної юстиції.
Зокрема, обговорювались особливості використання нещодавно запровадженого механізму конституційної скарги, що дозволяє кожному громадянину звернутись із скаргою щодо конституційності закону, застосованого у конкретній справі. Оскільки цей механізм було включено до нової редакції Конституції України та Закону України «Про Конституційний суд України» лише недавно, тож наразі не напрацьована судова практика щодо його застосування. Представники компаній-членів Палати задали питання щодо того, у яких випадках може використовуватись цей механізм, чим його застосування відрізнятиметься від звернення до Європейського суду з прав людини з точки зору захисту прав окремої особи та щодо очікуваного навантаження.

Зі свого боку Станіслав Шевчук окреслив бачення діяльності Конституційного суду України як одного із ключових органів, що відповідають за забезпечення верховенства права в Україні. Він також зазначив, що наразі налагоджується співпраця між Верховним Судом та Конституційним судом України заради забезпечення єдності судової практики.