Зустріч з виконуючим обов'язки Міністра охорони здоров'я України Віктором Шафранським

demo23 червня наглядова рада Комітету Палати з питань охорони здоров'я зустрілася з виконуючим обов'язки Міністра охорони здоров'я України Віктором Шафранським.
Обговорення відкрив Президент Палати Андрій Гундер, який наголосив на важливості діалогу і співпраці бізнесу і держави. В.о. Міністра поділився з планами Міністерства охорони здоров'я на 2016 рік, які зосереджені, серед іншого, на спрощенні доступу до лікарських засобів, і оскільки проект Закону №4484 «Про спрощення реєстрації лікарських засобів» був успішно прийнятий, Міністерство наполегливо працює над  низкою підзаконних актів для успішного запуску нової процедури реєстрації якомога швидше.

Віктор Шафранський зазначив також, що міністерства працюють над базовими цінами на лікарські засоби та готові підготувати документ, який буде задовольняти як Уряд, так і бізнес. Міністр підкреслив, що Міністерство працює над новим переліком лікарських засобів, який Національна експертна рада планує завершити до 1 січня 2017 року.

Міністерство також працює над концепцією імпортозаміщення, розробкою вартості лікарського обслуговування, оцінки медичних технологій, серед іншого, буде концентрувати свої зусилля на подоланні кардіологічних захворювань, оскільки це найбільш поширене захворювання серед населення України. Віктор Шафранський також підкреслив, що Міністерство планує створити ефективну систему контролю розподілу лікарських засобів в державних лікарнях. Учасники зустрічі обговорили також відшкодування витрат інсуліну, де Міністр підкреслив, що цей проект планують запустити 1 січня 2017 року. Також Віктор Шафранський відзначив відкритість Міністерства відпрацювати питання прав інтелектуальної власності в охороні здоров'я і заявив про свою відкритість для спільної роботи з іншими міністерствами та бізнесом.