Презентація Звіту за результатами опитування щодо сприйняття корупції

demo30 березня Палата презентувала Звіт за результатами опитування щодо сприйняття корупції державним службовцям, відповідальним за боротьбу з корупцією, з Міністерства юстиції, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства освіти і науки, Державної фіскальної служби, Служби безпеки України, Національної поліції, представникам Вищих судів. Звіт містить результати останнього опитування, проведеного серед компаній-членів Палати, та експертний аналіз цих результатів.

Відкриваючи зустріч, Андрій Гундер, Президент Палати, підкреслив важливість цієї публікації як одного з перших звітів щодо корупції з боку бізнесу. Він наголосив, що міжнародний бізнес, об’єднаний Палатою, вважає корупцією найбільшою проблемою для ведення бізнесу в Україні.

Шевкі Аджунер, заступник Голови Ради директорів Палати, ЄБРР наголосив, що антикорупційний напрямок залишається одним з пріоритетних для Палати впродовж довгого часу. Він також назвав створення установи Бізнес Омбудсмена як один із головних успіхів у цьому напрямку.

Ігор Світлик, Голова Робочої групи Палати з питань протидії корупції, Dentons презентував основні моменти дослідження, включно із структурою респондентів та загальною оцінкою рівня корупції. Він також підкреслив, що основна мета цього дослідження – донести позицію міжнародного бізнесу до службовців, відповідальних за боротьбу з корупцією.

Подальша дискусія була сфокусована на окремих питаннях, зокрема останніх змінах у правоохоронних органах, можливих способів боротьби з корупцією та рівнем корупції в органах, що регулюють різні сектори економіки.