Зустріч з Ігорем Піковським, начальником Київської міської митниці

demo9 лютого керівництво Комітету Палати з питань митної політики взяло участь у зустрічі з Ігорем Піковським, начальником Київської міської митниці (КММ) Державної фіскальної служби України. 

Протягом заходу обговорювалися деякі питання, пов’язані з митним оформленням. Представники ДФС пояснили, що наразі відсутні проблеми із митною вартістю в межах компетенції КММ і зазначили, що приблизно 90% декларацій оформляються за першим методом визначення митної вартості. 

Що стосується практичної реалізації ЗВТ у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС було повідомлено, що КММ оформлено 1300 декларацій з наданням пільг в режимі імпорту та жодних труднощів у цьому контексті не виникало. Що стосується експорту до ЄС, КММ було видано 138 сертифікатів із перевезення форми EUR.1 на українські товари і в даний час розглядаються заявки на надання статусу «схваленого експортера». Також працівниками КММ було зазначено, що питання з видачею сертифікатів з перевезення форми EUR.1 при реекспорті продуктів переробки після режиму переробки на митній території України до цього часу ще не вирішено на законодавчому рівні. 

Стосовно попереднього декларування типу ЕА представники КММ повідомили, що для отримання преференцій під ЗВТ компанія повинна подавати оригінал сертифікату EUR.1 відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Щодо перевірки сертифікатів СТ-1 представники митниці відповіли, що немає ніякої можливості для  забезпечення повідомлення імпортеру про дії щодо верифікації режиму вільної торгівлі в рамках СНД та запропонували направляти відповідні запити на адресу КММ в індивідуальному порядку. 

За результатами зустрічі, було вирішено, що Палата від імені бізнес-спільноти буде й надалі співпрацювати з представниками КММ, а у разі виникнення проблемних питань у компаній узгоджено певний механізм вирішення: компанії повинні звертатися в першу чергу до начальників митних постів, і вже після цього до начальника митниці.