Зустріч з керівництвом ДФС, Мінекономіки та Регуляторної служби щодо оподаткування ІТ-підприємств

demo

  • Дата
    16.11.2015

16 листопада компанії-члени Палати зустрілись з Романом Насіровим, Головою Державної фіскальної служби України, Сергієм Біланом, заступником Голови Державної фіскальної служби УкраїниКсенією Ляпіною, Головою Державної регуляторної служби України та Максимом Нефьодовим, заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України в приміщенні Державної фіскальної служби України. Зустріч була спрямована на обговорення питань оподаткування ІТ-підприємств. 

За ініціативи ДФС, ця зустріч стала однією з низки галузевих зустрічей посадових осіб ДФС з представниками різних сегментів економіки щодо боротьби з тіньовою економікою.

Відкриваючи захід, Роман Насіров окреслив головну мету - побудувати ефективний інструмент комунікації між державою і приватним сектором у питаннях ІТ-сектору. 

У свою чергу, представники ІТ-індустрії підкреслили необхідність створення єдиних правил для всіх учасників ринку - як внутрішніх, так і зовнішніх, та не здійснювати тиск на галузь, оскільки цей сектор є найбільш динамічно розвиненим і зростаючим в Україні. 

Також учасники заходу відзначили недосконалість та неоднозначність тлумачення податкового законодавства України, а представники ДФС сподіваються, що ці питання будуть виправлені після запровадження податкової реформи, починаючи з 2016 року. У цьому зв'язку, Роман Насіров, зокрема, закликав бізнес розробити та надати зведені пропозиції, які допоможуть уникнути неоднозначного тлумачення положень Податкового кодексу України. 

Сергій Білан коротко відповів на практичні запитання від ІТ-компаній, представив статистичні дані щодо податкових перевірок, здійснених ДФС у 2015 році, та запропонував визначити контактну особу від бізнес-спільноти для постійного співробітництва у цій сфері, зокрема з його офісом. 

Максим Нефьодов зазначив деякі статистичні дані, які стосуються ІТ-сектора, та підкреслив значний внесок ІТ-компаній у доходах державного бюджету, а також передав пропозиції від ІТ-асоціацій з метою поліпшення критеріїв ризику для фіскального контролю, які будуть використовуватися в ДФС. 

Ксенія Ляпіна підкреслила необхідність управління ризиками під час фіскального контролю та зауважила, що на даний час критерії визначення ризику недосконалі, тому що вони носять занадто загальний характер, не враховують специфіку секторів (у тому числі ІТ) та не дають бізнесу впевненості в стабільній і безперешкодній їх діяльності. 

Більшість учасників зазначила вкрай агресивний формат здійснення перевірок або слідчих дій з обшуками та конфіскацією обладнання, що призводить до припинення діяльності. 

За результатами зустрічі учасники домовилися про наступне: 

- створити робочу групу щодо постійного співробітництва;

- розробити та удосконалити критерії ризику податкового контролю (аудиту), у тому числі внести зміни до наказу Міністерства фінансів України №524;

- розробити поправки до Кримінально процесуального кодексу України щодо процесу розслідування (щоб не викликати директора компанії на кожний допит);

- поліпшити PR-взаємодію ДФС стосовно податкових перевірок. 

Якщо Ви бажаєте брати участь у діяльності Палати та у її подальших заходах, просимо звертатися до Олександра Прохоровича, менеджера з питань стратегічного розвитку (оподаткування та митна політика) та Наталії Готвянської, менеджера з питань стратегічного розвитку.

Додати до календаря