Зустріч з Айварасом Абромавічусом, Міністром економіки, та Артемом Шевальовим, Заступником Міністра фінансів

demo

  • Дата
    17.11.2015


Реєстрація:

Ви повинні увійти в систему, перш ніж зареєструватися на захід. Натисніть, щоб увійти
17 листопада відбулася зустріч компаній-членів Американської торговельної палати в Україні з Айварасом Абромавичусом, Міністром економічного розвитку та торгівлі, та Артемом Шевальовим, Заступником Міністра фінансів. Під час зустрічі було обговорено плани та заходи Міністерств щодо покращення бізнес-клімату, залучення інвестицій та заходів сприяння економічному розвитку. 

Міністр Абромавичус наголосив, що пріоритети  Міністерства економічного розвитку та торгівлі залишаються незмінними. Це дерегуляція, приватизація, підтримка експорту, реформа антимонопольного законодавства та боротьба з корупцією через прозорі держзакупівлі та інші прогресивні нововведення. 

Як зазначив Міністр, 2015 рік був роком макроекономічної стабілізації, це був пріоритет №1 для всього Уряду. І зараз, коли курс гривні залишається стабільним вже більше ніж півроку, золотовалютні резерви НБУ збільшилися у два рази, і Держстат зафіксував зростання ВВП в третьому кварталі 2015 року, в економіці з'явився потенціал до зростання. До того ж, минулого четверга Верховна Рада прийняла 9 економічних законопроектів у сфері антимонопольного законодавства, дерегуляції та управління держпідприємствами. Міністр Айварас Абромавичус висловив сподівання, що найближчим часом вони будуть прийняті в цілому і набудуть чинності вже в першому кварталі наступного року.

Крім того, з 1 січня почне діяти зона вільної торгівлі з ЄС і це минулого тижня ще раз підтвердила Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом. Також Єврокомісар висловила зацікавленість ЄС допомагати українським виробникам вийти на європейський ринок, тому невдовзі чекаємо нових можливостей для наших підприємців. Як сказав Міністр, для України - це перспектива стати “фабрикою Європи”. 

Під час дискусії було також обговорено основні питання у напрямку співпраці між Міністерствами фінансів та економічного розвитку і торгівлі щодо створення податкових та регуляторних стимулів для розвитку підприємництва та провідних галузей економіки України, проведення прозорої приватизації державних підприємств, впровадження корпоративного управління у державних підприємствах та проведення реформи щодо фінансування підприємств, що знаходяться у повній чи частковій державній власності. 

Артем Шевальов, у свою чергу, зазначив що законодавство щодо фінансової реструктуризації є важливим аспектом створення міцного фундаменту економічного відновлення та економічного зростання. 

Спікери зійшлися на думці, що такі ініціативи, як податкова реформа, реформа держзакупівель та енергетичного сектору, процес приватизації держпідприємств та реформування держслужби – необхідні кроки задля забезпечення довіри інвесторів, економічного зростання та покращення бізнес-клімату у наступному році. 

Якщо Ви бажаєте взяти участь у заходах Комітету з питань банківських і фінансових послуг, будь ласка, зв'яжіться з Уляною Штибель, менеджером Палати з питань стратегічного розвитку.

Додати до календаря