Палата організувала першу зустріч бізнесу з Головою Антимонопольного комітету України Юрієм Терентьєвим

demo

  • Дата
    05.06.2015

5 червня Палата провела зустріч із нещодавно призначеним головою Антимонопольного комітету України (АМКУ), що стала його першою зустріччю із представниками бізнесу на новій посаді. 

Відкриваючи засідання, Президент Палати Андрій Гундер підкреслив, що призначення нового очільника антимонопольного відомства, який би став рушієм реформ, було довгоочікуваною подією для ділової спільноти. Зокрема, бізнес очікує від АМКУ більшої прозорості у діяльності, запровадження прозорих правил визначення штрафів за порушення законодавства у сфері економічної конкуренції та внесення змін до процедури отримання дозволів на концентрацію. 

Юрій Терентьєв окреслив свої пріоритети у якості Голови Антимонопольного комітету України. Зокрема, його основною метою є зробити роботу АМКУ більш ефективною. За його словами, законослухняний бізнес має відчути певне зменшення тиску за рахунок підвищення вартісних показників для обов’язкового отримання дозволів на проведення концентрації та оптимізації функції органу апеляції щодо державних закупівель. Крім того, перед АМКУ стоїть завдання внесення певних змін до законодавства у відповідності до міжнародних зобов’язань (зокрема, відповідно до Угоди про Асоціацію із ЄС), зокрема, у частині запровадження прозорої методології обрахування штрафів, визначення чітких критеріїв для проведення горизонтальних концентрацій та забезпечення прозорості роботи Комітету. 

Подальша дискусія стосувалася основних питань, із якими стикається бізнес у відносинах із АМКУ: контроль над концентраціями, визначення недобросовісних комерційних практик та можливостей щодо призначення нового складу АМКУ. 

Для участі у діяльності Робочої групи з питань антимонопольного законодавства, просимо Вас звертатися до Олени Степанової, фахівця з питань стратегічного розвитку.

Додати до календаря