Тематична дискусія «Конфлікт інтересів. Побудова ефективної системи протидії»

demoЧи існує концепція конфлікту інтересів в Україні? CEO – де зона відповідальності в рамках конфлікту інтересів? Карати не можна помилувати. Де кома? Ігнорування конфлікту інтересів – перший крок до корупції?
Захід було організовано спільно з компанією-членом KPMG в Україні та НАК Нафтогаз України.

Відповідно до даних міжнародної організації фахівців з розслідування шахрайства, бізнес втрачає в рік до 6% обороту в результаті шахрайства та корупції. Найпоширенішим видом шахрайства є конфлікт інтересів у компанії. Учасники мали нагоду дізнатися більше про конфлікт інтересів, та як йому запобігти.

Експерти з KPMG, Нафтогаз, Київстар, Укренерго детально розглянули наступні питання:

  • Управління конфліктом інтересів в Україні: як управляти неіснуючою концепцією?
  • Типи конфлікту інтересів
  • Ризики, пов'язані з неналежним управлінням конфліктом інтересів
  • Стратегія мінімізації конфлікту інтересів
  • Відповідальність за управління конфліктом інтересів

 

Спікери:
Олена Макаренко, директор відділу управління ризиками та форензік, KPMG в Україні, лідер KPMG Insight Academy. Олена має більше 25 років досвіду. Понад 11 років вона працювала в компаніях Big4 та більше 7-ми років в області розслідування шахрайства та корупції. Олена має глибоку експертизу у сферах агро-бізнесу, телекомунікацій, нафти та газу, фармації, банків і страхових компаній, рітейлі та ін. Олена командний коуч і ментор.
Олена Коротчук, міжнародний фінансовий експерт, директор внутрішнього аудиту Групи Нафтогаз – Керівник Служби внутрішнього аудиту Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Олена багато років працювала фінансовим, інвестиційним аналітиком і аудитором в міжнародних і західноєвропейських компаніях у Німеччині, Швеції, Сербії, в країни СНД та Східної Європи. З 2010 року працює безпосередньо з українськими компаніями у фінансовій та сільськогосподарській галузях. Керувала трансформаційними проектами в великих міжнародних і українських компаніях.
Тетяна Кирик, директор з комплаєнс та етики Київстар (група компаній VEON) працює на позиції Комплаєнс директора Київстар з 2014. Тетяна – юрист за фахом, має більш ніж 20-літній досвід керівництва юридичними службами в міжнародних та українських компаніях: Мрія Агрохолдинг, Карлсберг Україна, КПМГ Україна, BUNGE Україна, Ілта. Тетяна отримала диплом юриста Київського університету ім. Тараса Шевченка та диплом спеціаліста з інтелектуальної власності та права. Міжнародний Сертифікат з комплаєнс (Міжнародної асоціації з комплаєнс), Великобританія.
Гліб Бакалов, комплаєнс-офіцер – уповноважений з реалізації Антикорупційної програми, ДП «НЕК «Укренерго». Гліб має багаторічний досвід роботи у сфері комплаєнсу, в юридичних та інвестиційних компаніях в Україні та за кордоном. Працював на посаді головного комплаєнс-офіцера українського підрозділу міжнародної АХА Group — «СК «АХА Страхування». Сформував комплаєнс-підрозділ, забезпечив адаптацію ключових корпоративних кодексів, політик та стандартів, у т.ч. в сфері міжнародних санкцій та антикорупції. Освіта — магістр права (Міжнародний науково-технічний університет, 2004 р.), сертифікований адвокат, проходив навчання з питань комплаєнсу та протидії фінансовим злочинам у Франції, Італії, Іспанії, Португалії та ін.
Олексій Поволоцький, директор із корпоративного управління, ризик-менеджменту та комплаєнс, DTEK. Розпочав свою кар’єру в якості викладача та начальника відділу міжнародних зв’язків у Харківському університеті внутрішніх справ. У ДТЕК Олексій працює з 2010 року на позиції керівника департаменту з корпоративного управління. Корпоративний секретар наглядових рад DTEK Energy B.V., DTEK Oil&Gas B.V., DTEK Renewables B.V., DTEK Grids B.V., D. Solutions B.V., D. Trading B.V., адвокат. З 2017 року відповідає за напрям комплаєнс, а з 2018 року – за керування бізнес-процесами, ризик менеджмент і безперервність діяльності (Business Continuity Management).

 

Захід було організовано спільно з: