Зустріч із Олексієм Філатовим, заступником Глави Адміністрації Президента України, Координатором Ради з питань судової реформи при Президентові України

demo21 січня Палата зустрілася з Олексієм Філатовим, заступником Голови Адміністрації Президента України, координатором Ради з питань судової реформи при Президентові України.
Зустріч була присвячена поточному стану судової реформи – зокрема, процесу відбору суддів Вищого антикорупційного суду України, Вищого суду з питань інтелектуальної власності, а також поточного стану розгляду проекту Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», поданий Президентом до Верховної Ради наприкінці 2018 року. Олексій Філатов підкреслив, що очікує, що цей законопроект буде розглянуто парламентом найближчим часом.

Також обговорювалися питання реформування судів нижчої інстанції та відшкодування судових витрат. Зокрема, було наголошено, що відбір суддів для судів нижчої інстанції розпочнеться відразу після відбору суддів у вищі інстанції. Що стосується відшкодування судових витрат, Олексій Філатов наголосив, що на законодавчому рівні зроблено все можливе, і тепер завдання юридичної спільноти – показати суддям справжню вартість послуг, яку необхідно відшкодувати.