Інтерактивний семінар TaxHUB 3.0 «Концепція бенефіціарного власника»

demoПостійні зміни у вітчизняному та міжнародному податковому законодавстві ставлять виклики перед великими гравцями на ринку. Сьогодні на радарі знаходяться питання підтвердження сутності іноземної компанії, яка є отримувачем доходів з України (напр., процентів, дивідендів чи роялті) та статусу бенефіціарного власника доходів такої компанії.
Розібратись в цих питаннях мали на меті експерти з міжнародного оподаткування компанії Deloitte разом з представниками Державної фіскальної служби України і Міністерства фінансів України. Ми з перших рук дізнались про останні тенденції та обговорили наступне:

  • Суті концепції бенефіціарного власника, критеріїв та цілей визначення його статусу
  • Оцінки економічної «сутності» іноземної компанії, її ознак та необхідності перегляду вашої позиції зі зміною обставин
  • Практичних підходів до створення «сутності» іноземної компанії в залежності від вимог України та окремих юрисдикцій
  • Нової дефініції «Тест основної мети» (Principal Purpose Test) та її співвідношення з підтвердженням статусу бенефіціарного власника доходу

 

Ці та інші теми були розкриті з урахуванням останніх та потенційних змін, виходячи з найновішої української судової практики.

Під час семінару учасники також мали можливість взяти участь у моделювання ситуації, в рамках якої податкові органи іноземної держави звертаються із запитом до іноземної компанії. Вони поставили себе на відповідні позиції з обох боків та на практиці зрозуміли тонкощі цього процесу та відповідні ризики в Україні.

 

Спікери від Deloitte:

Андрій Серветник, Партнер, податково-юридичний департамент. Андрій Має більш ніж 15 років досвіду роботи, переважно в сфері міжнародного оподаткування і структурування бізнесу. Спеціалізується на питаннях корпоративного та міжнародного оподаткування, плануванні та структуруванні інвестицій, податкових аспектах виходу на міжнародні ринки капіталу, злиттях і поглинаннях бізнесу. 

Наталя Руденко, старший менеджер, податково-юридичний департамент. Наталя має 20-річний досвід в галузі корпоративного права та 14-річний – у сфері міжнародного оподаткування. Спеціалізується в інвестиційному плануванні, податковій реструктуризації міжнародних та великих українських компаній (в тому числі агробізнес, продукти харчування, рітейл, фармацевтика, технології, промислові групи), питаннях інтелектуальної власності, митному консалтингу, послугах податкового планування для фізичних осіб.

 

Представники Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України:

  • Євген Козлов, Радник Міністра фінансів України
  • Наталія Рубан, Директор Департаменту аудиту Державної фіскальної служби України
  • Олександр Лепетюк, заступник Начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України

 

 

Організовано спільно з: