Зустріч із суддями Верховного Суду

demo14 вересня Члени Палати мали змогу обговорити актуальні питання судочинства у сфері оподаткування з Михайлом Смоковичем, Головою Касаційного Адміністративного Суду у складі Верховного Суду та Раїсою Хановою, секретарем Судової Палати для розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів Касаційного Адміністративного Суду у складі Верховного Суду. Зокрема, зустріч була присвячена питанню судової практики щодо використання вироків за статтею 205 Кримінального кодексу України як доказу у податкових спорах.
Питання піднімалось раніше у контексті розбіжностей у практиці Вищого Адміністративного Суду України та Верховного Суду України, що створювало певну невизначеність.

Відкриваючи зустріч, Михайло Смокович проінформував учасників щодо поточного стану розгляду справ, що були передані до Касаційного Адміністративного Суду у складі Верховного Суду в результаті судової реформи. Він також зазначив, що питання зміни практики Верховного Суду України належить до компетенції Великої Палати, а отже, цього не може зробити Касаційний Адміністративний Суд.

Раїса Ханова надала більш детальну інформацію щодо підходу спеціалізованої судової палати до вирішення таких справ. За її словами, у ході розгляду кожної справи мають враховуватися всі обставини і не може бути «універсального доказу». Вона також наголосила на важливості підготовки матеріалів справи для підсилення позиції.

У ході дискусії також наголошувалось на важливості співпраці із податковими органами та проведення перевірки контрагентів.