Проект Закону №7010 щодо «єдиного вікна» був прийнятий Парламентом у першому читанні

Американська торговельна палата в Україні вітає прийняття Верховною Радою України 5 квітня проект Закону №7010 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» у першому читанні. Прийняття законопроекту вцілому законодавчо врегулює взаємодію митних органів та інших державних органів та учасників транскордонної торгівлі за допомогою системи «єдине вікно».

Члени Палати підтримували запуск системи «єдине вікно» у 2016 році та вважають, що її ефективна реалізація допоможе скоротити витрати на ведення бізнесу в Україні, значно прискорить зовнішньоекономічну діяльність, зробить роботу державних органів прозорою та покращить загальний діловий клімат в Україні.

Ми хотіли б подякувати всім членам Американської торговельної палати в Україні, які активно брали участь у процесі адвокації, за їх внесок.

Експерти компаній-членів Палати очікують, що в найближчому часі проект Закону №7010 буде прийнято в цілому та продовжать роботу щодо подальшого вдосконалення системи «єдине вікно» та процедур митного оформлення в Україні. Палата запрошує Парламент та Уряд продовжувати діалог з бізнес-спільнотою щодо практичного впровадження «єдиного вікна» та положень проекту Закону №7010 та докладе максимальних зусиль для впровадження найкращих світових практик при реалізації «єдиного вікна».