Україна набула статусу повноправної країни-учасниці Регіональної Конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження

Раді повідомити, що 1 лютого Україна набула статусу повноправної країни-учасниці Регіональної Конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (далі – Конвенція), тож відтепер, український виробник зможе використовувати у виробництві сировину походженням з країн Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) та відправляти готову продукцію на експорт до країн ЄС, де такі товари будуть користуватися преференцією у рамках режиму вільної торгівлі. Конвенція уніфікує правила походження в країнах пан-євро-середземноморського регіону, який охоплює 28 країн ЄС, країни ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія), Туреччину, Албанію, Македонію, Йорданію, Чорногорію, Сербію, Фарерські острови, Марокко, Алжир, Туніс, Сирію, Ліван, Палестинську територію, Боснію та Герцеговину, Єгипет, Ізраїль, Грузію та Молдову.

Головною метою Конвенції є застосування діагональної кумуляції походження. Наприклад, Україна зможе переробляти сировину походження ЄС при виробництві готової продукції, яка в подальшому звільнятиметься від мита при ввезенні в країни ЄАВТ. Діагональна кумуляція значно збільшує можливості для міжнародної торгівлі, але її застосування буде можливим для України та країн-сторін Конвенції, які уклали угоди про вільну торгівлю з Україною (наприклад, країни ЄС, ЄАВТ і т.д.), лише після внесення відповідних змін до цих угод. Застосування діагональної кумуляції між Україною та іншими країнами пан-євро-середземноморського регіону (наприклад, Ізраїль, Туреччина і т.д.) стане можливим після укладення угод про вільну торгівлю між Україною та цими країнами.

Ми хотіли б подякувати керівникам Робочої групи Палати з питань міжнародної торгівлі Анжелі Махіновій, Sayenko Kharenko та Едуарду ЗлиденномуEY та іншим членам Робочої групи, які активно брали участь у цьому процесі.

Експерти компаній-членів Палати з нетерпінням чекають на належну імплементацію Конвенції та продовжуватимуть працювати над покращенням умов міжнародної торгівлі в Україні.