Парламент проголосував за приєднання України до Конвенції Пан-євро-мед

8 листопада Верховна Рада України прийняла проект Закону №0167 «Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження», ініційований Президентом України.

Приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження є одним із пріоритетів Робочої групи Палати з питань міжнародної торгівлі. Палата неодноразово виступала за приєднання України до Конвенції, оскільки експерти компаній-членів Палати вважають, що це сприятиме збільшенню експорту товарів з України, створенню сприятливих умов для розвитку виробництва в Україні, відкриттю нових виробничих потужностей та спрощенню умов міжнародної торгівлі.

Основною перевагою приєднання до Конвенції є розширення можливостей виробничої кооперації між Україною та країнами-членами Конвенції, з якими Україна має чинні угоди про вільну торгівлю. Наприклад, використовуючи принцип «діагональної кумуляції», український виробник зможе використовувати у виробництві сировину походженням з країн Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), та відправляти готову продукцію на експорт до ЄС, де такі товари будуть користуватися преференцією у рамках режиму вільної торгівлі.

Палата вітає таке рішення Парламенту та продовжить працювати над спрощенням умов міжнародної торгівлі в Україні.