Генеральний прокурор України підписав Лист-орієнтування щодо попередження тиску на бізнес

5 жовтня Генеральним прокурором України Юрієм Луценком було підписано Лист-орієнтування щодо недопущення порушень прав суб'єктів господарювання. Аналогічний Лист було також адресовано керівникам регіональних прокуратур.

Листом, серед іншого, передбачено обмеження використання спеціальних підрозділів при проведенні слідчих дій, обов'язкову відеофіксацію обшуків, безумовний допуск адвокатів до їх проведення та здійснення обшуків лише у разі відмови добровільної видачі предметів або документів, зазначених у рішенні суду. Крім того, йдеться про обмеження вилучення комп'ютерної техніки та невідкладного повернення тимчасово вилученого майна після прийняття остаточного процесуального рішення.

Палата протягом довгого часу виступала за запровадження таких заходів. Зокрема, раніше цього року, Палата зверталася до правоохоронних органів, включно з Генеральною прокуратурою України, з позиційним листом щодо забезпечення доступу адвокатів до проведення обшуків, а також щодо попереднього звернення до суб'єкта господарювання щодо добровільного надання документів та речей до того, як починати обшук. Ці питання обговорювались під час відповідного круглого столу Палати 20 червня, а також, під час зустрічі бізнес-спільноти з Президентом України та Прем'єр-міністром України 14 вересня.

Невиконання вимог зазначених у Листі передбачає відповідальність.

У випадку порушення згаданих вимог по відношенню до вашої компанії, закликаємо негайно повідомляти нас. Контактна особа: Олена Степанова, менеджер Палати з питань стратегічного розвитку (правова політика)