Міністерство фінансів врахувало пропозиції Палати до Наказу щодо затвердження критеріїв оцінки ступеня ризиків при реєстрації податкової накладної

20 червня 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 13 червня 2017 року.

Експерти Комітету Палати з питань оподаткування активно долучалися до розробки пропозицій до проекту Наказу. Як результат, ряд пропозиції Палати щодо об'єктів контролю, критеріїв оцінки ступеня ризиків та таблиці платника податків були враховані, а пропозиції щодо переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, були враховані повністю.

З 1 липня 2017 року почне працювати на постійній основі система автоматизованого моніторингу податкових накладних, що функціонує на основі критеріїв оцінки ступеня ризиків. Палата буде пильно моніторити чи функціонує цей процес належним чином та у рамках Податкового кодексу України.

Ми хотіли б подякувати Анні Листопадспівголові Комітету Палати з питань оподаткуванняSuntrade S.E. / Bunge UkraineТарасу КовалюKPMG та Наталії АфанасієвійТОВ «ТМФ Україна» за активну участь у наданні пропозицій.