Національний банк України дозволив репатріацію дивідендів за 2016 рік

Палата вітає прийняття Постанови Правління НБУ №33 від 13 квітня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», що набула чинності 14 квітня 2017 року. Ця Постанова дозволяє репатріацію дивідендів за 2016, з лімітом у загальній сумі до 5 млн. дол. США. одній особі (емітент, депозитарна установа або іноземний інвестор) протягом одного місяця.

Також Національний банк дозволив банкам достроково погашати кредити перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче «А3»/«А-», підтвердженим в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній: Fitch Ratings та/або Standard&Poor's та/або Moody's.

До того ж НБУ збільшив з 1 до 5 млн. дол. США максимальний розмір передплати за імпортними контрактами, що не вимагає використання акредитивної форми розрахунків (з підтвердженням першокласного банку).

Пункт щодо дозволу на репатріацію дивідендів іноземним інвесторам та лібералізації заходів валютного контролю є частиною 5 Кроків для Сталого Економічного Відновлення України, які були розробленні Американською торговельною Палатою в Україні у 2016 році та активно просувалися під час зустрічей найвищого рівня та у позиційних листах. І хоча цей позитивний крок вітається Палатою, водночас ми продовжимо наполягати на досягненні повної лібералізації валютного ринку та скасуванні адміністративних обмежень, а також забезпеченні їх ефективної імплементації.