Національний банк України продовжує лібералізацію валютного регулювання

Палата вітає прийняття постанови Правління Національного банку України від 4 квітня 2017 року №30 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410», що набула чинності 5 квітня 2017 року.

Ця постанова НБУ пом'якшує вимогу до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті з 65% до 50% своїх валютних надходжень для юридичних осіб. У перше чергу, цей крок спрямований на подальше сприяння експортній діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Це дозволить зменшити для таких підприємств курсові ризики і прискорити проведення зовнішньоторговельних операцій.

Також Національний банк продовжує суттєво пом'якшувати обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню: цей крок дозволить купувати іноземну валюту до 150 тис. гривень, що раніше складало 12 тис. гривень в еквіваленті одній особі в день.

Палата неодноразово виступала за лібералізацію валютного ринку під час зустрічей найвищого рівня з представниками Національного банку України та керівництвом Міністерства фінансів України. І хоча цей позитивний крок вітається, Палата продовжить наполягати на досягненні повної лібералізації валютного ринку та скасуванні адміністративних обмежень, а також забезпеченні їх ефективної імплементації.