Парламент прийняв у першому читанні проект Закону щодо спрощення податкового адміністрування

Сьогодні, 8 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону України №5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)».

Палата вітає прийняття даного законопроекту у першому читанні, оскільки він відображає численні пропозиції компаній-членів Палати, зокрема щодо наступних питань:

- запровадження єдиного публічного Реєстру відшкодування ПДВ та спрощення процедури відшкодування ПДВ;

- удосконалення роботи системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ;

- встановлення податкової накладної, зареєстрованої в СЕА, як достатнього документа для визнання податкового кредиту з ПДВ;

- визначення особливостей обліку під час здійснення реорганізації платниками податку на прибуток;

- запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків;

- запровадження практики учасників ринку щодо визначення цін в контрольованих операціях для форвардних та ф’ючерсних контрактів на дату їх укладання;

- збільшення вартісних показників для визнання операцій контрольованими тощо.

Цим законопроектом планується зменшити необґрунтований тиск на бізнес та підвищити прозорість і якість адміністрування податків в Україні.

Ми хотіли б подякувати всім членам Комітету Палати з питань оподаткування, які брали активну участь у цьому трудомісткому процесі.

Цей результат є ще одним кроком, зробленим в контексті спрощення податкового адміністрування і Палата продовжить наполегливо працювати для забезпечення остаточного прийняття Верховною Радою України цього законопроекту.