Національний банк України продовжує поступову лібералізацію тимчасових обмежень на валютному ринку

Палата вітає прийняття постанови Правління Національного банку №386 від 14 вересня 2016 року "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України", що набуває чинності сьогодні, 15 вересня 2016 року.

Постановою дозволяється клієнтам банків отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківських металів з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати на суму до 250 тис. гривень на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тис. гривень.

Також компанії-резиденти, які отримали від нерезидентів кредити або позики, зможуть купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. доларів США. Це буде дозволено лише за умови цільового використання придбаних валютних коштів, а саме якщо як придбана, так і наявна власна іноземна валюта буде використовуватися для погашення таких зобов’язань.

Палата неодноразово виступала за лібералізацію валютного ринку під час зустрічей найвищого рівня  з представниками Національного банку України та керівництвом Міністерства фінансів України. І хоча цей позитивний крок вітається, водночас Палата продовжить наполягати на досягненні повної лібералізації валютного ринку та скасуванні адміністративних обмежень, а також забезпеченні їх ефективної імплементації.