Палата вітає продовження лібералізації регулювання валютного ринку

Палата вітає ініціативу Національного банку України (НБУ) продовжити поступову лібералізацію регулювання валютного ринку. Палата неодноразово виступала за необхідність такої лібералізації під час зустрічей найвищого рівня з Президентом України, Прем’єр-міністром України, Головою Національного банку України Першим віце-прем'єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України, а також зверталася до відповідальних стейкхолдерів через позиційні листи.

Цей крок НБУ був  затверджений відповідною постановою Правління НБУ №361 від 28 липня 2016 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, яка передбачає наступні зміни:

   • Подовжено граничний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 днів до 120 днів;

​   • Полегшено умови для здійснення платежів за імпортними контрактами клієнтів, у тому числі авансових платежів. Досі банки мали використовувати виключно акредитивну форму розрахунків, якщо сума платежу перевищувала 500 тис. дол. США. Відтепер така вимога розповсюджуватиметься лише на платежі на суму понад 1 млн. дол. США.

Ми вітаємо цей крок у правильному напрямку, водночас залишається низка кроків, які необхідно здійснити на шляху досягнення повної лібералізації валютного ринку та зменшення адміністративних обмежень. Палата продовжуватиме докладати максимум зусиль для досягнення згаданих кроків та їх ефективну імплементацію.