Питання із безпідставним відкриттям кримінальних проваджень ДФС проти бізнесу за ухилення від сплати податків почало вирішуватись

Палата вітає внесення довгоочікуваних змін до наказу Державної фіскальної служби України (ДФС) від 31.07.2014 №22 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків» щодо передачі до податкової міліції протягом 20 робочих днів матеріалів податкових перевірок виключно після узгодження грошових зобов’язань, тобто після завершення процедури оскарження в адміністративному та/або судовому порядку. Відповідний наказ ДФС №633 наразі знаходиться на стадії офіційної публікації.

Ці зміни повністю відстоювались та просувались Палатою протягом останніх двох років (листи Палати у 2014 та 2015 роках), а також були прийняті на виконання доручення Міністра фінансів України.

Ми хотіли б подякувати Олегу Паську, ПАТ «Концерн Галнафтогаз», Олександру Мініну, ТОВ «ВТС Консалтинг»; співголовам Комітету Палати з питань оподаткування: Славі Власову, ПрайсуотерхаусКуперс; Олегу Чайці, ТОВ «КПМГ-Україна»; Анні Листопад, Сантрейд/Бунге Україна та іншим членам Комітету Палати з питань оподаткування, які активно брали участь у цьому процесі.

Цей результат є ще одним кроком, зробленим в контексті вирішення питання безпідставного відкриття кримінальних проваджень проти бізнесу за ухилення від сплати податків і Палата продовжуватиме працювати у цьому напрямі для забезпечення повного вирішення проблеми. Зокрема, Палата виступатиме за прийняття проекту Закону №3448 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів».