Національний банк України здійснив низку кроків для лібералізації валютного ринку

Палата вітає кроки Національного банку України (НБУ) спрямовані на лібералізацію валютного ринку та пом’якшення валютних обмежень, а саме прийняття Постанови #341 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Національного банку України» та Постанови #342 «Про врегулювання ситуації на грошовому і валютному ринках України» від 7 червня 2016 року.

Цими Постановами НБУ дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 роки, зменшив обсяг обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті з 75% до 65%, а також передбачив спрощення порядку проведення валютно-обмінних операцій.

Близько 2 років Палата активно виступає за лібералізацію валютного ринку через постійний діалог з керівництвом відповідальних органів влади, висловлюючи позицію бізнес-спільноти щодо цих питань. Ми вважаємо, що згадані кроки НБУ можуть мати позитивний вплив на діяльність експорт-орієнтованих компаній і дати позитивний сигнал для іноземних інвесторів. Водночас, залишається низка кроків, які необхідно здійснити на шляху досягнення повної лібералізації валютного ринку та зменшення адміністративних обмежень, введених у 2014-2015 рр. І Палата продовжуватиме докладати максимум зусиль для досягнення згаданих кроків та їх ефективну імплементацію.