Пропозиції Палати щодо вимог до маркування товарів враховано в законодавстві

В офіційній публікації нещодавно прийнятого та підписаного Закону №2704-VIII про державну мову (попередній законопроект №5670-д) враховано пропозиції бізнесу до статті 30, що регулює використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Експерти компаній-членів Палати долучалися до коментування тих статей законопроекту, що стосувалися посилення вимог до надання інформації про товари (маркування), а також відповідного перехідного періоду. Також, було проведено зустріч із профільним Комітетом ВРУ з питань культури та духовності для обговорення запропонованих змін. Палата підтримувала постійну комунікацію з Комітетом ВРУ для забезпечення врахування пропозицій бізнесу.  

По закінченню 18-місячного перехідного періоду з моменту набрання чинності Законом до маркування товарів будуть застосовуватися наступні вимоги:

  • Інформація доводиться до відома споживача в порядку, у спосіб та в обсязі, що визначені Законом «Про захист прав споживачів»
  • У такій інформації допускається використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинського та/або грецького алфавітів
  • У разі якщо крім державної інформація надається також іншими мовами, обсяг інформації державною мовою не може бути меншими за обов’язковий обсяг інформації згідно з вимогами, встановленими Законом «Про захист прав споживачів»

 

Враховуючи той факт, що попередні редакції законопроекту передбачали критичні обмеження щодо маркування товарів, Палата вітає врахування пропозицій бізнесу у прийнятому Законі №2704-VIII про державну мову. Зазначені зміни забезпечують узгодженість із чинним законодавством та сприятимуть веденню торгівлі.