Засідання Робочої групи палати з питань протидії корупції

demo

Порядок денний:

18 лютого відбулось чергове засідання Робочої групи палати з питань протидії корупції, присвячене останнім змінам у антикорупційній сфері. 

На початку зустрічі Ігор Світлик, Голова Робочої групи з питань протидії корупції, Arzinger презентував останні зміни у антикорупційному законодавстві, внесені нещодавно прийнятим Верховною Радою законопроектом №1660-д. Зокрема, він окреслив основні положення щодо антикорупційних програм у юридичних особах приватного права, змінені у результаті адвокаційної кампанії Палати. Ці зміни прибирають двозначні положення та надмірне регулювання, що полегшить застосування законодавства у приватних компаніях. 

Владислав Соколовський, керуючий партнер, адвокатська компанія «Соколовський і партнери», презентував концепцію приватного обвинувачення як механізму для боротьби із корупцією. Він зазначив, що чинна система ініціювання кримінального провадження значно обмежує можливості для розслідування та покарання корупційних злочинів. Для забезпечення більш ефективної боротьби із корупцією необхідно внести зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України. Владислав Соколовський запропонував об’єднати зусилля для розробки законопроекту, що передбачає такі зміни. Ми закликаємо всіх зацікавлених членів Палати долучитись до підготовки такого законопроекту. 

Подальша дискусія стосувалась кількох справ за FCPA, у результаті якої було вирішено включати короткий огляд останніх змін до антикорупційного регулювання у різних країнах світу до порядку денного наступних засідань Робочої групи. 

Наприкінці засідання були коротко обговорені пріоритети Робочої групи на 2015 р. Зокрема, було запропоновано сконцентруватись на законотворчій та освітній діяльності, включно із проведенням спільних зустрічей із іншими Комітетами Палати.