Засідання Робочої групи з питань протидії корупції, присвячене питанню приватного обвинувачення

demo

Порядок денний:

2 квітня пройшло чергове засідання Робочої групи з питань протидії корупції, присвячене питанням приватного обвинувачення. Зокрема, дискусія була сфокусована на проекті Закону №1165 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами» та концепції приватного кримінального обвинувачення, запропонованій Владиславом Соколовським, керуючим партнером адвокатського об’єднання Соколовський і партнери. 

За результатами обговорення було прийняте рішення не підтримувати розглянутий законопроект, оскільки запропонований ним механізм не відображає суті приватного обвинувачення та потенційно збільшує корупційні ризики. Було вирішено розвивати концепцію приватного обвинувачення, що включає в себе наступні обов’язкові елементи: 

  • Відсутність досудового слідства для окремих злочинів, збір доказів щодо яких не потребує оперативно-розшукових заходів;
  • Збір доказів адвокатом/громадянським суспільством;
  • Подання заяви напряму до суду.

Було також вирішено обговорити конкретні злочини, до яких можливо застосовувати такий механізм, та сам механізм на наступних засіданнях Робочої групи. У цьому контексті закликаємо всіх зацікавлених членів подати свої пропозиції з цього приводу.