Цільова зустріч присвячена електронній системі державних закупівель

demo

Порядок денний:

14 травня Палата провела зустріч за участі міжнародних експертів з питань державних закупівель Давідом Марганією та Тато Урджумлашвілі, присвячену оцінці роботи системи електронних державних закупівель Prozorro та можливості подальшого поширення цієї системи на понад порогові закупівлі. 

Зокрема, експерти вказали основні елементи системи, що дозволяють спростити процедуру закупівель та зменшити корупційні ризики: автоматичний відбір заявки із найнижчою ціною серед тих, що відповідають заявленим вимогам; система повністю прозора, оскільки всі заявки відкриті і кожен може ознайомитись із пропозицією конкурента; відсутність необхідності подачі повного пакету документів у паперовому вигляді всіма учасниками – оригінали документів подає лише переможець. На сьогодні система працює із допороговими торгами, оскільки для її застосування до закупівель, що регулюються законом, необхідно вносити зміни до чинного законодавства. 

Подальша дискусія стосувалася специфічних проблем, що можуть виникати внаслідок застосування цієї системи до закупівель у окремих галузях, зокрема, у фармацевтиці. 

За результатами зустрічі було вирішено зібрати узагальнену інформацію щодо того, які проблеми виникають у компаній у зв’язку із участю у закупівлях та яким чином ці проблеми можуть бути вирішені завдяки системі електронних державних закупівель. Просимо Вас надати перелік із 5 найбільш проблемних питань у закупівлях для Вашої галузі.