Засідання Робочої групи з питань прав інтелектуальної власності для обговорення законодавчих ініціатив у сфері кібербезпеки України

demo

Порядок денний:

3 липня Палата провела засідання Робочої групи з питань прав інтелектуальної власності, що було присвячено обговоренню законодавчих ініціатив у сфері кібербезпеки України, а саме: 

  • Проекту Закону №2126а «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України»;
  • Проекту Закону №2133а «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю»;
  • Проекту Закону «Про кібербезпеку» підготовлений ГО «ISACA». 

Під час засідання, Олексій Янковський, представник ГО «ISACA», представив учасникам презентацію про діяльність громадської організації та основні засади кібербезпеки, як окремої системи на прикладі України та кращих моделей ЄС та США. Він також зазначив, що ISACA детально розглянула Проект Закону №2126. Пан Янковський також наголосив про співпрацю з представниками ДСТЗІІ, які були також присутні на зустрічі Робочої групи. 

Також учасники обговорили ризики, пов’язані з низьким рівнем кібербезпеки в Україні. 

Внаслідок зустрічі члени домовилися скласти проект листа до профільного Комітету Верховної Ради України, який є відповідальним за розробку та доробку Проектів Законів №2126а та №2133а, з проханням відкликати зазначені законопроекти.